Na Luxemburg bezoekt Birdybear waarschijnlijk een van de grootste ‘campings’ van Europa. Parking P1 van de Messe Dusseldorf is omgetoverd tot een megacamping tijdens de Caravansalon 2025. Voor Birdybear een hele praktische oplossing omdat we op steenworp afstand van de vele grote en maximaal gevulde expositiehallen kunnen overnachten.
Twee dagen lang scannen we het aanbod actuele campers en doen we een poging om tot een goede shortlist te komen voor een mogelijk toekomstige opvolger van onze trouwe Birdymobiel. En bij de meest kansrijke exemplaren spreken we de leveranciers, importeurs en dealers over de (on)mogelijkheden om de ons best passende voertuigen op Spaans kenteken geleverd te kunnen krijgen. En dat blijkt veelal niet eenvoudig ondanks schijnbaar ‘uniforme’ Europese regelgeving.
Een hoop uitdagingen rijker verlaten we op de woensdagnamiddag de beurs in de wetenschap dat een eventuele opvolger niet een proces is van ‘één twee drie – kakken zonder douwen’ om het maar eens smeuïg te beschrijven. Huiswerk? Meer dan voldoende om te maken maar dan vooral na dit BirdybearOnTour avontuur!
Na Dusseldorf even gas op de plank richting het Limburgse Meerssen. Daar tafelen we met Frans. Dat past vandaag goed want Birdybear reist deze trip weinig noordelijker dan Zuid-Nederland en Frans werkt vier dagen per week in het Limburgse.
Bijna 14 maanden geleden troffen we elkaar voor de laatste keer ‘live’, net voor ons definitieve vertrek uit Nederland. En dus hoogste tijd om bij te praten. Zeker omdat Birdybear sindsdien beslist meer aan de kop had dan slechts wat emigratie perikelen. Gelukkig was het een weerzien als vanouds.
Uitgebreid en heel gezellig bijpraten doen we de volgende dag opnieuw. Maar dan met ‘tante Marianne’ een van de zussen van de moeder van Ingeborg. Letterlijk op de grens van Nederland en België, in de ‘enclave’ Baarle-Hertog we ‘en passent’ ook van de gelegenheid gebruik maken om wat voorraad typisch Nederlandse producten in te kopen en in het ruim van onze Birdymobiel te laden. Onder de noemer: nu we er toch zijn..!

Nu de intensieve beursdagen achter ons liggen nemen we een dagje tijd voor een korte break op de camping nabij Chaam. Dat geeft ons tevens de mogelijkheid om op zaterdagochtend via de altijd drukke Antwerpse Ring, op een uurtje afstand van hier, iets rustiger zuidwaarts te reizen dan tijdens de werkdagen. Let’s hope we are lucky tomorrow morrning.
En daarmede zit dan gelijk onze ‘shortbreak’ Luxemburg – Duitsland – Nederland – België er na een week weer op. Hoe we de komende dagen door Frankrijk reizen? Onbekend maar hoofdzakelijk en overwegend in zuidelijke richting. Lekker relaxed naar we hopen want we hebben nog een drietal weekjes tijd om richting de golfvallei te toeren.
Meer vanuit ‘ergens onderweg in Frankrijk’ in een volgende episode van BirdybearOnTour. Have fun zou pa vast en zeker hebben geschreven!
Groet, Birdybear.